operativa-vozila

Vozila in oprema

Napisal Sandi Mlinar.

Kljub volji in znanju za pomoč soljudem brez ustrezne opreme ne gre. Že vse od ustanovitve društva se je glede na finančne zmožnosti kupovala gasilska opreme. V društvu imamo trenutno vozilo GVC 16/25 s podvozjem TAM letnik 1981, GV-V1 letnik 1999 in GVC 16/25 s podvozjem MAN in nadgradnjo podjetja GV PUŠNUK letnik 2011. Poleg že omenjenih vozil imamo v društvu za potrebe operative tudi 4 prikolice. Prikolica z 250 kg pragu je v društvu že od leta 1974. Kupljena je bila za potrebe gašenje v industriji. Poleg nje imamo prikolico namenjeno za prevoz motorne brizgalne MB 8/8. Ker v obstoječih vozilih primanjkuje prostora sta bili narejeni še prikolica za gozdne požare ( leta 2005) in prikolica s penilom ( leta 2006 ). Zadnji dve smo naredili operativci sami. Poleg vozil imamo raznorazno opremo, ki mora po tipizaciji biti v posameznih vozilih.