operativa-tecaji

Izobraževanja

Zavedamo se, da brez znanja ne moremo učinkovito uporabljati sodobne opreme, zato dajemo zelo velik poudarek izobraževanju in usposabljanju naših članov.

Naše društvo je že pred leti vzorno skrbelo za to področje. Celo med veterani imamo gasilske častnike, kar je bilo za tiste čase dokaj napredno in pohvalno. Tudi danes se naši člani izobražujejo in pridobivajo gasilske čine. Usposabljanja potekajo v društvu, v Občinskem gasilskem poveljstvu Žiri, Gasilski zvezi Škofja Loka, pa tudi na ravni Gasilske zveze Slovenije.

Z našo usposobljenostjo smo lahko zelo zadovoljni.

Poleg osnovnega imamo dopolnilno izobraževanje. Tudi tu so operativni člani zelo dejavni. Želja po usposabljanju je veliko več kot je prostih mest. Taka znanja gasilci največkrat pridobivajo v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje (ICZR) na Igu. Občinsko gasilsko poveljstvo Žiri se prizadeva, da bi bilo čim več teh tečajev v domači občini. Na ta način bi zmanjšali stroške oziroma bi lahko usposobili več tečajnikov. Upamo, da se bo trud obrestoval.

Vsa pridobljena znanja moramo nenehno obnavljati. To izvajamo v društvu, kjer se operativni člani dobivamo vsako sredo. Takrat organiziramo društvene in meddruštvene vaje, obnavljamo znanja, ki smo jih pridobili na različnih tečajih, seznanjamo se z novostmi v gasilstvu.

Članstva po činih in specialnostih

Čini
Usposabljanje za delo s helikopterjem: 5 članov

Zaključek tečaja za NGČ

Napisal Dušan Pečelin.

Štirje člani in članice so v soboto 11.02.2012 v mrazu in snegu v izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu opravljali praktične vaje za tečaj vodja enote. S tem so tudi zaključili tečaj za NGČ.

Tečaj za uporabnika dihalnega aparata

Napisal Dušan Pečelin.

27.01.2012 sta dva člana naredila tečaj za uporabnika dihalnega aparata, ki je potekal v izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu.

Usposabljanja v letu 2011

Napisal Dušan Pečelin.

V letu 2011 je 10 članov naredilo 13 tečajev za čine in specialnosti. Nadaljevalni tečaj za gasilca so naredili trije člani. Tečaj za vodjo enot – GČ je naredilo šest članov. Trije člani so naredili specialnost usposabljanje za delo s helikopterjem. En član je naredil specialnost za gašenje notranjih požarov modul B. Sedem članov je hodilo na tečaj za vodjo enote.