DRŽAVNO TEKMOVANJE ZA MEMORIAL MATEVŽA HACETA, Gornja Radgona, 22. in 23. 9. 2018

22. in 23. 9. 2018 je v Gornji Radgoni potekalo državno tekmovanje za memorial Matevža Haceta. Iz PGD Žiri so se na tekmovanje uvrstili mladinci, članice A, članice B in člani B.

Rezultati:

- mladinci so med 53 uvrščenimi ekipami zasedli 8. mesto,

- članicam A jo je zagodla smola, tako da so med 45 ekipami uvrstile na 39. mesto,

- pri članih B je bilo na državno tekmovanje uvrščenih 45 ekip in 2. mesto je super dosežek,

drzavno MH GR clani20338

- med 40 uvrščenimi ekipami so se članice B zavihtele na sam vrh in s tem že drugič postale državne prvakinje (prvič leta 2006).

drzavno MH GR clani20333

Vloženo delo in urjenje je poplačano z doseženimi uvrstitvami.

V veliko podporo tekmovalnim ekipam so bili tudi zvesti navijač, na čelu z najmlajšim Erikom.

IMG 7662 resize

IMG-1597 resize

Kljub vsemu, pa je bilo potrebno svojo izurjenost, veščine in znanje pokazati na tekmovališču.

IMG 7680 resize

IMG 7692 resize

IMG 7716 resize

Alpina je tekmovalke in tekmovalce opremila za netekmovalne dejavnosti, za nabiranje kondicije.

IMG 7829 resize

Ob prihodu v Žiri sta nas, poleg ostalih zvestih navijačev, pričakala še poveljnik OGP Žiri, Sebastjan Pagon in predsednik GZ Škofja Loka, Anton Beovič. In to s tortama za državne prvakinje in državne podprvake.

IMG 7874 resize

IMG 7877 resize

In še nekaj. Z uvrstitvijo na državno tekmovanje na lanskem regijskem, se je Duško zavezal, da se bo, v kolikor se z državnega vrnemo z medaljo, ostrigel na "balin".

Besede ni mogel požreti in ...

DSC 0167 resize

Tudi Jure, Matej in Šved so pred letom dni dali zavezo - da se do drževnega ne bodo brili.

DSC 0166 resize

Vsekakor iskrene čestitke vsem ekipam, ki so sodelovale v ciklu za memorial Matevža Haceta 2017-2018, še posebej pa tistim ki so se uvrstili na državno tekmovanje. Državnim prvakinjam in državnim podprvakom pa "kapo dol".

Hvala tudi vsem ostalim pripadnikom PGD Žiri, ki so na kakršen koli način pomagali do teh izvrstnih rezultatov. Tudi ostalim društvom, ki so pomagali z isposojo opreme, prevozom opreme in še čim, gre velika hvala.

Na povezavi si lahko pogledate fotografije s tekmovanja in dogajanja okoli njega. V teku je zbiranje dodatnega video in foto gradiva. Povezave bodo objevljene na FB.