Zeliščni raj slovenske Istre - 15. 5. 2018

slo-istra r

Upravni odbor PGD Žiri je v razširjeni sestavi obiskal nekdanjega predsednika društva - Urbana Posedija.

Z ženo Sonjo sta razkazala svoje posestvo (za vrt je le malce preveliko) na katerem gojita zdravilne rastline od semen do žetve ter energijski labirint.

V destilarni je bila degustacija cvetnih voda, mazil, eteričnih olj in žganih pijač zelišč, ki jih sama pridelata ali pa nabereta v okolici (brinove jagode, šipek).

Čeprav je ves čas poti uscana Zofka izvajala svoje poslanstvo v polni meri, je pri ogledu zeliščnega vrta le prizanesla z dežjem, tako da je nastalo nekaj fotografij, ki si jih lahko pogledate v galeriji.