Strokovni izlet PGD Žiri - poklicna gasilska enota Innsbruck - 4. - 5. 11. 2017 (2. del)

V Innsbrucku in bližnji okolici, poleg poklicne gasilske enote delujeje še 10 prostovoljnih gasilskih enot (Amras, Arzl, Hotting, Hungenburg, Igls, Muhlau, Neu-Arzl, Reichenau, Vill in Wilten) z okoli 600 prostovoljnimi gasilci in  letališka gasilska enota.

Vse (razen letališke) gasilske enote se financirajo iz "občinskega" proračuna. Po nekaj letni uporabi vozila in ostale opreme v poklicni gasilski enoti, se le ta preda prostovoljnim gasilskim enotam.

V poklicni gasilski enoti je zaenkrat zaposlena samo ena ženska.

DSC05430

DSC05444

Drugi, turistični del izleta, se je nadaljeval v samem Innsbrucku z ogledom starega dela mesta.

V zgodnjem popoldnevu smo se odpravili na Bavarsko

Wappen Freistaat Bayern 1923

in se najprej ustavili v Garmisch-Partenkirchnu potem pa nadaljevali v Oberammergau, kjer smo tudi prespali.

V nedeljo smo se najprej napotili na ogled samostana v Ettalu, si ogledali grad Ludvika II v Linderhofu ter romarsko cerkev v Wiesu.

Ogled Ludvikovega gradu v Neuschwansteinu nam je onemogočila birokracija (predhodna rezervacija vstopa) in pa dež, ki je popoldan začel padati, tako, da smo se odpravili proti domu.

Kot pravi domoljubi, smo s sabo imeli zadostno količino domače pijače, vendar smo se izkazali tudi kot vestni turisti, saj smo poizkusili tudi nekaj lokalnih napitkov.

Da smo se držali načrtovane poti in časov, sta poskrbela voznika Robert in Stojan,

DSC05594

da pa nismo ostali nevedni, je poskrbel Marko s svojo zakladnico vedenja o krajih, časih in ljudeh, kjer smo potovali in se zadrževali.

DSC05596-2

Ker pa se z besedo ne da vse opisti, si poglejte  video in foto-galerijo.

Strokovni izlet PGD Žiri - poklicna gasilska enota Innsbruck - 4. - 5. 11. 2017 (1. del)

berufsfeuerwehr-innsbruck-3651017

PGD Žiri je organiziral strokovni izlet v Innsbruck, kjer smo obiskali poklicno gasilsko enoto.

DSC05477-crop

Res je, da je bil glavni namen izleta obisk gasilcev, pa smo v dveh dneh videli še ogromno zanimivosti. O tem več v drugem delu prispevka.

Meddruštvena vaja žirovskih PGD - 18. 10. 2017

VAJA VAJA VAJA

DSC05421-panorama1 resize

Ob 18.09 je ReCO alarmiral žirovska PGD: "Udar strele, gori gospodarsko poslopje Jarčja dolina 20, pr Selak, ...

Dogajanje si poglejte na povezavi.

Predstavitev HTRV PGD Dobračeva - 16. 10. 2017

DSC05347 resize

V PGD Dobračeva so, ob praznovanju 115 obletnice delovanja, letošnjega avgusta posodobili svoj vozni park z novim hitrim tehničnim reševalnim vozilom (HTRV).

Vozilo se lahko uporablja za več namenov:

- za prevoz prvih posredovalcev,

- tehnično reševanje,

- gašenje manjših in začetnih požarjev in

- kot manjše poveljniško vozilo.

Janez Tratnik, skrbnik vozila, je podal podatke o samem vozilu platformi, kot tudi o opremi tega vozila.

Gasilsko tekmovanje gorenjske regije (2) - 14. 10. 2017

IMG 7193 008

galeriji  si lahko pogledate nekaj foto gradiva s tekmovanja.

Skupni rezultati tekmovanja so objavljeni na naslednjih povezavah:

člani, članice, strejše gasilke in starejši gasilci

mlade gasilke in gasilci

Ne smemo pozabiti, da so se na državno tekmovanje, poleg članic B in članov B, uvrstili tudi mladinci.

Še enkrat - čestitke uvrščenim na državno tekmovanje in pohvale vsem pripadnicam in pripadnikom, ki so se udeležili tekmovanja.

Foto gradivo prispevala Iztok in Ivan

Gasilsko tekmovanje gorenjske regije (1) - 14. 10. 2017

IMG 7348

14. 10. 2017 je v Naklem potekalo gasilsko tekmovanje gorenjske regije v ciklu tekmovanj Matevža Haceta 2017/2018.

Tekmovalne enote PGD Žiri so dosegle naslednje uvrstitve:

- starejši gasilci - 6. mesto,

- članice B - 1. mesto,

- člani B - 2. mesto,

- članice A nehvaležno 3. mesto in

- člani A - 5. mesto.

Zakaj nehvaležno 3. mesto članic A? Ker se na državno tekmovanje uvrstijo dve prvouvrščeni tekmovalni enoti v vsaki kategoriji. Razen, če tekmuje 21 in več enot, ki pa jih v kategoriji članic A ni bilo.

IMG 7372

Torej, na državno tekmovanje sta se uvrstili ekipi članic B in članov B.

Zmaga enote članov B iz Mavčič je bila zelo, zelo tesna.

Vsekakor pa čestitke in pohvale vsem članicam in članom tekmovalnih ekip.

Pa še to. Laičnemu gledalcu bi se mogoče zdelo, da je bilo to izbirno tekmovanje PGD Mavčiče, saj skoraj ni kategorije, kjer niso dosegli vsaj eno od prvih treh mest.

TPO - 13. 10. 2017

TPO - 001 resize

Diplomirani zdravstvenik Matjaž Mohorič (NMP Škofja Loka) nas je podučil o temeljnih postopkih oživljanja dojenčkov, otrok in odraslih ter o postopkih pri tujkih v dihalih in o zaustavitvi krvavitev.

Fotografije z usposabljanja si lahko pogledate v galeriji.