Zeliščni raj slovenske Istre - 15. 5. 2018

slo-istra r

Upravni odbor PGD Žiri je v razširjeni sestavi obiskal nekdanjega predsednika društva - Urbana Posedija.

Z ženo Sonjo sta razkazala svoje posestvo (za vrt je le malce preveliko) na katerem gojita zdravilne rastline od semen do žetve ter energijski labirint.

V destilarni je bila degustacija cvetnih voda, mazil, eteričnih olj in žganih pijač zelišč, ki jih sama pridelata ali pa nabereta v okolici (brinove jagode, šipek).

Čeprav je ves čas poti uscana Zofka izvajala svoje poslanstvo v polni meri, je pri ogledu zeliščnega vrta le prizanesla z dežjem, tako da je nastalo nekaj fotografij, ki si jih lahko pogledate v galeriji.

Prehodni pokal vrsnika v rokah članic B PGD Žiri (v trajni lasti) - 12. 5. 2018

IMG 20180512 185603-1 resize

V soboto 12.05.2018 je v organizaciji GDP Vrsnik potekalo gasilsko tekmovanje. Članice B iz PGD Žiri so tretjič zapored dosegle 1. mesto in s tem osvojile prehodni pokal. Čestitamo. (dp)

20180512 184702 resize

20180512 185307 resize

Naš za vedno!

Pokal Notranjske - Logatec, 12. 5. 2018

DSC06286-2 resize

V soboto, 12. 5. 2018, je v Centru veteranov v Logatcu potekalo tekmovanje veteranov in veterank za pokal Notranjske.

Na žalost ekipe veterank nismo mogli sestaviti, so pa veterani, ojačani z dvema veterankama, zasedli tretje mesto, takoj za vetarani  PGD Iga Vas  in Dornberk, ki so bili 1. in 2.

Boj je bil trd in neusmiljen, saj so bile razlike v rezultatih prvih treh ekip minimalne.

Fotografije s tekmovanja si lahko ogledate v galeriji.

Čestitamo.

Smo se pa tega dne udeležili še dveh gasilski dejavnosti.

Članice B zmagale na tekmi na Vrsniku in v Logatcu je potekala orientacija mladine.

O teh dveh dogodkih kaj več, ko bopridobljeno gadivo.

So pa tega

Tečaj za višjega gasilca in nižjega gasilskega častnika, 21. 4. 2018

DSC05933 resize

V soboto 21.4.2018, so na deloviščih pri PGD Žiri in PGD Dobračeva potekale vaje, v sklopu tečajev za višjega gasilca in nižjega gasilskega častnika. Kot inštruktorji so sodelovali gasilci iz vseh štirih društev Gasilskega poveljstva občine Žiri.

Poleg tečajnikov iz GPO Žiri, tečaj opravlja tudi nekaj gasilcev iz GPO Gorenja vas - Poljane in GPO Škofja Loka.

Vaje so potekale od 8.00 do 18.00.

(jp)

Nekaj fotografij z vaj si lahko pogledate na povezavi.

Srečanje ob dnevu žena - 16. 3. 2018

ckz-centri-2

Na tokratnem srečanju ob dnevu žena (vabljeni so bili tudi predstavniki močnejšega spola), nam je o krepitvi zdravja spregovorila Jerneja Filipič, vodja centra za krepitev zdravja iz ZD Vrhnika.

Podala nam je osnovne podatke o presejalnih programih

Zora zdravje dora logo i Svit

K dobremu zdravju precej pripomore uravnotežena prehrane - vse po vrsti v pravih količinah. Tudi jajčka na oko z ocvirki.

piramida         DSC05910 resize

Stres je verjetno danes eden od najhujših sovražnikov našega zdravja. Zato

resetirajse-logo

Spanje ni dobro samo za lepoto. Pomaga tudi zdravju.

spanec

S kratkim kulturnim programom pa so dogajanje popestrile najmlajše Žirovke.

DSC05885 resize                 Snapshot

V zahvalo za zanimivo predavanje je predsednica Lili, v imenu vseh prisotnih (63 se jih je vpisalo), Jerneji predala še skromno simbolično darilo.

DSC05905 resize

Kot se spodobi, pa je zaledna enota poskrbela, da se vsaj del povedanega preizkusi tudi v praksi.

DSC05916 resize   DSC05907 resize

Nekaj več fotografij pa si lahko pogledate v galeriji.

Predstavitev PGD Žiri na RTV Slovenija - 8. 3. 2018

images3K30WT2Y

8. 3. 2018 so trije člani PGD Žiri, Brigita, Dušan in Ivan, v oddaji Dobro jutro predstavili PGD Žiri in se potegovali za denatno nagrado.

Kako je vse skupaj potekalo, lahko (v skrajšani verziji) pogledate na povezavi TUKAJ KLIKNI.

Občinski gasilski veleslalom - 11. 2. 2018

11. 2. 2018 je bilo v organizaciji PGD Račeva (v sodelovanju z GPO Žiri) izvedeno tekmovanje v občinskem gasilskem veleslalomu.

24 članic in članov PGD Žiri se je uvrstilo na skupno 3. mesto, Lili Poljanšek je prejela pokal za najboljši ženski čas.

P1060408 resize

Fotografije s tekmovanja in rezultate si lahko pogledate v galeriji.

Rezultate tekmovanja pa si lahko pogledate na tej povezavi.